W Polsce z chorobą Parkinsona mierzy się ponad 100 tysięcy osób. Szacuje się, że ok. 20% z nich znajduje się w zaawansowanym stadium tej choroby.
Obecnie zaawansowane terapie stosowane w leczeniu choroby Parkinsona dostępne są w 16 ośrodkach w Polsce. W województwie śląskim znajdują się aż dwa takie ośrodki – Uniwersytecki Szpital im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a od niedawna także – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Jestem bardzo zadowolona, że obecnie możemy oferować naszym chorym z chorobą Parkinsona dostęp do wszystkich metod leczenia choroby Parkinsona, w tym refundowanymi terapiami infuzyjnymi tzn. apomorfiną i Duodopą, a także DBS – mówi dr n. med. Katarzyna Śmiłowska, neurolog z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Barbary w Sosnowcu, która prowadzi kwalifikacje do powyższych programów.

Zapraszam do zapoznania się z informacją prasową. Wierzymy, że w województwie śląskim - w niedługim czasie - nie będzie już osób z zaawansowaną chorobą Parkinsona nieobjętych leczeniem.


W razie jakichkolwiek pytań serdecznie proszę o kontakt.
 
Magdalena Bajon-Orlicz
Zespół Fundacji Chorób Mózgu
tel. 501 879 468